Python ile
KALICI dosya silme işlemi.

DETAYLAR

python-resim

Yazmış olduğumuz Python scripti hakkında..

Az sonra size göstereceğim Python scripti sadece Linux dağıtımlarında çalışmaktadır!

Yazmış olduğum Python scripti Linux dağıtımlarının kurulumuyla beraber gelen 'shred' adlı yazılımı kullanır ve makinaya 'Python' kurulmadan çalıştırılamaz. Eğer ki sudo yetkisi ile çalıştırmaz iseniz hata oluşabilir.

Bu yazılımla alakalı olarak Hackerlar kendi makinelerinde ki izleri böyle siliyor! başlıklı makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yazmış olduğumuz Python scripti 'shred' adlı yazılımı kullanarak makinenizde ki dosyaları geri getirilemeyecek şekilde siler. Bu scriptin amacı ise çoklu dosya silme ihtiyacımız olduğu zaman onlarca satır kodu baştan yazmak yerine tek tıklamayla belirttiğimiz dosya yolunda ki dosyaların hepsini 'shred' aracılığıyla silmesi.

Scriptin içeriği ve indirme linki

Scriptin içinde bulunan en temel 2 kod:
import os
os.system("sudo shred -vfzu /yol1/yol2/dosya.uzanti")

Yukarıda bulunan kodda 'import os' işletim sisteminize komut girebilmek için os kütüphanesini kullanıyor. 'os.system("sudo shred -vfzu /yol1/yol2/dosya.uzanti")' ise 'sudo shred -vfzu /yol1/yol2/dosya.uzanti' komutunu çalıştırarak /yol1/yol2/ de bulunan dosya.uzanti adlı dosyayı siliyor.

Script bu 2 temel koddan oluşmaktadır ve bunun haricinde işlem seçeneği sunmak adına farklı kodlar barındırmaktadır! Kullanıcı dostu bir çalışma prensibine sahiptir.

Python scriptini indirmek için tıklayınız.

Kullanımı: sudo python3 Temizleyici.py

UYARI: SCRIPT DOSYASININ İÇİNDE BULUNAN HEDEF DOSYA YOLLARINI KENDİ İSTEDİĞİNİZ DOSYA YOLLARIYLA DEĞİŞTİRİN. İSTERSENİZ SİLMEK İSTEDİĞİNİZ DOSYALARIN ADRESLERİNİ EKLEYEREK TEK SEFERDE ÇOKLU DOSYA SİLEBİLİRSİNİZ!

Script içi görüntüler

script-içi-görüntü-1 'resme tıklayarak büyütebilirsin' script-içi-görüntü-2 'resme tıklayarak büyütebilirsin' script-içi-görüntü-3 'resme tıklayarak büyütebilirsin'

KAPANIŞ

Okumuş olduğunuz bu makale doğru kullanımda emin olun hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bazı terminal işlemleri gerçekten elle yazılamayacak kadar uzun ve gereksiz. Vermiş olduğumuz shred öğrneği yerine bu mantıkla herhangi bir kodu otomatik bir şekilde çalıştırabilir ve bütün işleri tek tıkla halledebilirsiniz! Herkese iyi günler dileriz!

Makaleyi yazan: [KURUCU] Yasin Varol
Yayınlanma tarihi: 15/10/2022

UYARI: Hackerlık ve siber suçların yasalarımızca bir cezası vardır ve web sitemizden öğrendiğiniz bilgiler ve paylaştığımız yazılımlar ile işlediğiniz bireysel hack faaliyetleri dahil olmak üzere işlediğiniz hiç bir siber suçun sorumluluğunu kabul etmiyoruz! Unutmayın siberkutuphane.com bir eğitim sitesidir.