Hackerlar kendilerini böyle
GİZLİYOR

DETAYLAR

hacker-resim

Gizlenmek ve ihtimaller

En önemli konulardan biri olan kimliğinizi gizleme konusu.

Evet bu konuya değineceğiz fakat bilmeniz gereken en önemli şeylerden birisi, yaptığınız hacking saldırılarına göre paranoyak olmaktır. Tabi ki teşvik ettiğimizden değil ancak eğer ki büyük işlere kalkışıyor iseniz kendinizi nasıl gizleyeceğinizi anlamalısınız.

Tam anlamıyla gizlenmek ve asla yakalanmamak hem imkanlı hemde imkansızdır. Devamını makalenin devamında anlatacağım. Öyleyse hadi ilk önem barındıran başlığımıza geçelim!

Hackerlar nasıl gizleniyor?

Konumuza geçmeden önce sizi uyarmak isterim ki:
Hackerlık ve siber suçların yasalarımızca bir cezası vardır ve web sitemizden öğrendiğiniz bilgiler ve paylaştığımız yazılımlar ile işlediğiniz bireysel hack faaliyetleri dahil olmak üzere işlediğiniz hiç bir siber suçun sorumluluğunu kabul etmiyoruz! Unutmayın siberkutuphane.com bir eğitim sitesidir.

Her şeyden önce dediğimiz gibi bu işin altında ne kadar paranoyak olduğunuz yatar. Devamlı olarak hacking işleriyle uğraşmak başınıza dert açma olasılığı yüksek bir iştir. Bunu söylüyorum çünkü siber alemde paranoyak olduğunuz kadar gerçek dünyada da paranoyak olmanız gerekebiliyor!

Ancak başlıkta da gördüğünüz üzere Hackerların nasıl gizlendiği hakkında size bir kaç bilgi vermek isterim dostlar.

 • AĞ OLARAK BAŞKALARININ AĞINI KULLANMAK

 • Tabii ki hacking işlemlerinizi yaparken en kötü hatalarınızdan birisi olma potansiyelini taşıyan kendiği ağınızı kullanmanızdan bahsetmeme gerek yok sanırım. Basit bir Esaret Portalı saldırısı veya BruteForce saldırısı ile bir ağa sızmak çokta zor değil. Ancak bu ağların kayıt tuttuğunu unutmayın. MAC adresinizi maskelemeden girmek sizin için oldukça üzücü sonuçlara sebep olabilir.

 • GÜVENLİ E-MAIL SAĞLAYICILARI

 • Her ne kadar anonim olmaya çalışsanız da yinede belli başlı forum sitelerine veya darkweb sitelerine kayıt olmanız gerekebilir. İşte burada da doğru mail sağlayıcısının hizmetlerini kullanmanız gerekiyor. Yıllardır kendim de kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.. ProtonMail
  Sizin gizliliğinize önem veren bir kuruluş olmasının yanı sıra ProtonMail'in DeepWeb sitesi de mevcuttur. Aralarında fark yoktur ve anonim bir şekilde kendinize Mail yaratabilirsiniz.

 • AĞ BAĞLANTISINI GİZLEMEK

 • Dikkatinizi vermeniz gereken bir diğer nokta. Mümkün mertebe TOR kullanıp DNS'inizi gizlemeniz sizin adınıza sağlıklı olacaktır(Hiç şüphesiz en iyi seçenek WARP'tır). Ve şunu da araya sıkıştırmak isterim ki fark ettiğiniz üzere VPN burada bulunan önlemler arasında değil. Sebebi gayet basit.. VERİLERİNİZİ ANINDA TESLİM EDİYORLAR!
  Tabi siz yinede VPN bağlantılarına karşı özel hisler barındırıyor iseniz son bir kere kullanıcı sözleşmesini vb.. okumanızı tavsiye ederim ;)

 • SAHTE İSİM KULLANIMI

 • Tabii ki anonimliğin birinci kuralı kendi kimliğiniz hakkında hiç bir veriyi internette barındırmamak. Ancak takma adınız olsa bile her yerde kullanmamanız gerekiyor aksi halde arkanızda bıraktığınız bir izden dolayı işlediğiniz bütün suçların ucunun size bağlandığı ortaya çıkabilir, çıkacaktır da.

 • ARAMA MOTORLARI

 • Google'un hizmetlerini kullanmak bir hacker için problem olabilir. Bildiğiniz üzere çok fazla verilerinizi depoluyorlar(*Yasal bir şekilde*) ve bu sizin anonimliğinizden eser kalmamasına sebep oluyor. Tavsiyem DuckDuckGo kullanmanızdır.

 • PARA AKTARIMLARI

 • Kendi şahsi banka kartlarını para transferi için kullanmak bir hackerın yapabileceği en aptalca hata olabilir. Evet dostlarım, bu tarz durumlarda 2gr beyni olan herkes para transferleri için Bitcoin aracılığı ile para transferi gerçekleştirmesi gerektiğini bilir. Aktarılan paralar Bitcoin ile takip edilemez olduğundan dolayı hackerlar bu yöntemle kurbanlarından para istemekte.

 • Ek olarak..

 • Olabildiğince yapmakta olduğunuz saldırıya göre önlem almanız gerekiyor. Her ne kadar genel bir anlatım yapmış olsakta uyguladınız saldırı metoduna göre bıraktığınız izler değişkenlik göstermektedir.

Yapılan en büyük hatalar!

Bir diğer başlık ise hackerlar dahil olmak üzere insanların yaptığı hatalar.

Her şeyden önce lüzumsuz gövde gösterisi ile kimliğinizi açığa çıkarmanız.
Dostlarım eğer bir siteyi hackler iseniz oraya atacağınız indexin içerisine adınızı yada lakabınızı yazmak zorunda değilsiniz. İnanması çok güç ama sosyal medya hesaplarına kadar kendini tanıtan insanlar var. Karşınızda ki kişiler hiç bir şekilde sizin hakkınızda bilgi sahibi olmamalıdır.

Stack Overflow yada benzeri forum sitelerinde açtığınız konular.
Anonim yaşantının getirdiği bir diğer sorun ise pek fazla forum siteleri ve benzeri sitelerde takılamıyor olmanızdır. Tabii ki hesap açmadan diğer kullanıcıların paylaşımlarını inceleyebilirsiniz ancak bizzat kendiniz yardım istediğinizde bu tarz sitelerde paylaştığınız veriler bir gün sizin kimliğinizin bulunmasında önemli bir rol oynayabilir. Gerekmedikçe sanal alemde iz bırakmamalısınız.

Paylaştığınız sırlar.
Evet bir diğer sorun da bu. Eğer ki pis işler ile uğraşıyor iseniz bu bilgileri herkesle paylaşmamalısınız. Polis izinizi sürüyor ve açığınızı kolluyor ise çevrenizi sizi yakalamak için kullanacaktır. Kapalı kutu olmakta fayda var.

KAPANIŞ

Bu makalemizde hackerların nasıl gizlendiğine hafif bir değinmiş oldum. Umarım ki makale sizi tatmin edecek bilgileri barındırıyordur. Eğer ki merak ettiğiniz bir konu mevcut ise Anonim bir şekilde sorabiliriniz ^_^ Herkese iyi günler dileriz!

Makaleyi yazan: [KURUCU] Yasin Varol
Yayınlanma tarihi: 29/10/2022

UYARI: Hackerlık ve siber suçların yasalarımızca bir cezası vardır ve web sitemizden öğrendiğiniz bilgiler ve paylaştığımız yazılımlar ile işlediğiniz bireysel hack faaliyetleri dahil olmak üzere işlediğiniz hiç bir siber suçun sorumluluğunu kabul etmiyoruz! Unutmayın siberkutuphane.com bir eğitim sitesidir.